Q_A o Lalce Barbie, czyli co warto o niej wiedzieć

Sto stworzył lalkę Barbie

Na fenomenalny wizerunek dorosłej lalki Barbie wpadła amerykanka Ruth Handler, która swoją wersję lalki zaprezentowała na nowojorskich targach zabawek. Ta od razu stał się hitem

Czym inspirowała się Ruth?

Ruth zainspirowała się niemiecką postacią komiksów dla dorosłych, to właśnie ta postać pełna wdzięku i kobiecych kształtów natchnęła twórczynie piękne lalki Barbie. Wtedy wpadła na pomysł stworzenia lalki jako dorosłej postaci. W tamtych latach lalki miały formę małych bobasów, którymi dziewczynki mogły się opiekować i bawić w dom. Lalka Barbie zmieniła wszystko.

Skąd nazwa Barbie

Pierwsza lalka otrzymała swoje imię po córce twórczyni. Lalka nazywała się Barbara Milicent Roberts, lecz na świecie przyjęła się nazwa Lalka Barbie, co jest zdrobnieniem od imienia Barbara.

Ile lat ma Barbie

Ma już ponad 60 lat! 9 marca 1959 po raz pierwszy ujrzał ją świat podczas targów zabawek. Od tego momentu zyskała ogromną sławę. Jednak prace nad nią trwały rok, bo właśnie dwanaście miesięcy wcześniej Ruth wpadła na pomysł stworzenia lalki tego typu. Jednak lalki są tworzone na wzór młodych kobiet, wręcz często nastolatek.

Jak wyglądała pierwsza Barbie

Miała długie blond włosy spięte w kucyk. Jej jasna karnacja pasowała do niebieskich dużych oczu. Ubrana była w strój kąpielowy w czarno-białe paski, i był to jest jedyny ubiór. Dopiero później rozpoczęła się garderobiana rewolucja lalki Barbie.

Jak rozczesać włosy Barbie

Gdy lalka jest nowa wystarczy użyć grzebienia, który często pojawia się w zestawach. Gdy włosy są bardzo poplątane można pobawić się w salon piękności i umyć włosy wodą z dodatkiem płynu zmiękczającego do tkanin.

Jakie wymiary ma lalka Barbie

Ma piękną figurę, bardzo kobiecą i jest uważana za najbardziej prefekcyjną lalkę na świecie. Większość lalek Barbie ma wymiary:

Głowa-10 cm obwodu

Obwód biusty -14cm

Pas – 7cm

Szerokość bioder – 12,5cm

Wysokość Barbie to 29cm

Oczywiście wymiary mogą różnic się w zależności od rodzaju i edycji.

Czy Barbie ma rodzinę?

Lalka ma siedmioro rodzeństwa i ogromną liczbę przyjaciół, z którymi ma piękne przygody.