Ponadczasowa zabawka dla dziewczynki

Lalka Barbie to najpopularniejsza lalka na świecie, stanowi ikonę wśród zabawek, produkowana jest przez firmę Mattel, zadebiutowała w 1959 roku w Nowym Jorku. 

Dla kogo lalka?

Lalka Barbie jest ponadczasową, uniwersalną zabawką, docelowo stworzona została z myślą o dziewczynkach, ale także chłopcy znajdą w tej formie zabawy coś dla siebie. Zainteresuje się nią już mała dziewczynka (która nie weźmie do buzi małego elementu), ale także nastolatka. W sprzedaży dostępny jest także chłopak Barbie – Ken oraz jej siostry: Skipper, Stacie i Chelsea oraz przyjaciółka Teresa. Za pomocą lalek można odgrywać sceny z życia, bawić się w dom, spotkania przyjaciółek, a także, ze względu na bardzo szeroką ofertę różnych postaci lalki Barbie, w lekarza, weterynarza, księżniczki.

Jakie lalki Barbie wybrać?

Obecnie Barbie przybiera dużo więcej wersji niż dawniej. Są lalki o różnorodnych kolorach włosów, wzroście a nawet figurach czy kolorze skóry. Można znaleźć także takie, jeżdżące na wózkach inwalidzkich – pozwala to poznać świat bez ubarwień, taki jakim jest, oraz uczy obcowania z różnego rodzaju sytuacjami. Stworzono bogatą ofertą akcesoriów i dodatków. Każda Barbie może mieć swój domek z mebelkami, basen, campera, samochód a nawet helikopter. Stworzono serię jej zwierzaków, place zabaw dla małej wersji lalki Chelsea, a także wersje lalki turystki, która posiada swój śpiwór, plecak itp.

Powstała seria lalki Barbie promująca motto “Możesz być kim chcesz”. Dostępne w tej ofercie postaci prezentują wszelkie dostępne zawody: 

– astronautki,

– lekarki,

– opiekunki,

– piosenkarki,

– ambasadorki UNICEF,

– pilotki,

– szefowej kuchni,

– strażaczki i wiele innych.

Na celu ma to motywację dziewczynek do spełniania wszelkich marzeń i ukazanie uniwersalności zawodów. Pokazuje, że każda mała kobieta naprawdę może zostać kim zechce. Oprócz dobrej zabawy rozwija to także w pewien sposób ambicje użytkowniczek.

Obecnie pojawia się coraz więcej form zabawek zastępujących tradycyjną Barbie, ale to właśnie ona nadal jest ponadczasową lalką, idącą z duchem czasu i zmieniającą się razem ze światem. Warto, aby zarówno każda dziewczynka jak i chłopiec mogli go poznać, nauczyć się odgrywać życie codzienne, karierę zawodową czy po prostu doskonale się bawić, rozwijając swoją wyobraźnię i puszczając wodze fantazji.